Palarnia kawy – opłacalny biznes?

Masz plan otworzyć własną palarnię kawy?

Pierwsze pytania jakie Ci się nasuwają : Czy to opłacalne? Jak szybko trafię w rynek? Ile kosztują maszyny do palenia kawy?

W Polsce – niezwykle niszowy zawód. Na świecie? – no cóż biznes kwitnący niczym ziarna kawy w słonecznych krajach afryki i ameryki środkowej. 

Co więc powstrzymuje mnie przed rzuceniem pracy i zbudowaniem kolejnej, niezwykle modnej palarni kawy? Istnieje wiele definicji start-up’ów. Najczęściej wskazywanymi cechami takich podmiotów są:

  • wykorzystywanie przez nie nowoczesnych technologii,
  • poszukiwanie lub posiadanie powtarzalnego, skalowanego i rentownego modelu biznesowego,
  • działalność w warunkach dużego ryzyka,
  • dążenie do szybkiego wzrostu.

Powiedziałeś sobie tak i już teraz myślisz o założeniu firmy zajmującej się paleniem kawy? Wyczułeś już moment przejścia od pasjonata do pełnowymiarowej palarni? Nie chcesz podjąć zbyt wysokiego ryzyka? Spójrz na to biorąc na uwagę kilka dość ważnych sposobów/czynników. Podzielmy to na kilka różnych sposobów:

Koszty uruchomienia i eksploatacji

Mając na myśli ten krok zazwyczaj wiążę się kupno linii do palenia kawy (lub samej wypalarki do kawy), inwestycji w opakowania i urządzenia do tego niezbędne. Niezwykle ważnym etapem jest dobór zielonej kawy. Znajdź też odpowiednie pomieszczenie z systemem wentylacji i dostepem do prądu i gazu.

Rynek kawy zielonej jest niezwykle rozwinięty więc z dostawami nie będziecie mieli problemu – ważny jest odpowiedni dobór. Ceny tego surowca zmieniają się z miesiąca na miesiąc dlatego warto śledzić rynek oraz stany magazynowe swojej palarni kawy. Nasze piece do palenia kawy wypalą dla Ciebie każdą znaną odmianę kawy na rynku.

Sprzedaż, marże i zysk

Sprzedaż w kręgu rodzinnym zdecydowanie nie wpłynie na Twoje zyski. Hurtownie natomiast posiadają ściśle określone terminy dostaw, które Ci przedstawią i wymagać będą przy Waszej współpracy. Przy właściwie dobranym urządzeniu i czasie który chcesz temu poświecić, zauważysz jakie są Twoje możliwości – te aktualne i przyszłościowe. Czasami przysłowiowa godzinka przy piecu do palenia kawy przyniesie Ci jedynie same korzyści. Chociaż marże nie będą tak ekscytujące, jak sprzedaż parzonej kawy kawiarniach, to kilka ciekawych rachunków hurtowych zapewni Ci spójność biznesu od samego początku i sprawi, że Twoja palarnia kawy będzie prosperować.

Marketing

W tym przypadku marketing obejmuje wszystko. Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnej marki to przede wszystkim powinieneś o nią zadbać. Pod marketingiem Twojej działalności ukryje się obrazowanie, kopiowanie, zawartość, ceny i oczywiście media społecznościowe. Nie lekceważ tego, szczególnie tej ostatniej kwestii – właściwie prowadzone media społecznoścowe (https://www.instagram.com/coffedroasters/ ) potrafią czynić cuda. Strona internetowa (https://coffed.pl) to drugi, niezbędny krok. Przedstawisz tam wszystkie swoje produkty, ceny, możliwości współpracy, swój blog, historię Twojej kawy czy nawet informacje o swojej firmie.

Nadal myślisz o rozpoczęciu działalności w zakresie palenia kawy?

Wystarczy! Napisz do Nas, a pomożemy Ci wybrać najlepszy piec do palenia kawy dla Twoich oczekiwań!

Skontaktuj się

Skontaktuj się z naszym głównym sprzedawcą poprzez telefon
lub podany email